Článek
Zaměstnanec, jehož jméno deník The Independent neuvádí, přestal po incidentu v dubnu roku 2014 vybírat vstupné v hodnotě 200 jenů (40 korun) za dospělé a 50 jenů (10 korun) za děti. Celkově tak do parku zadarmo vpustil více než 160 tisíc příchozích turistů. Teprve po dvou a půl letech si toho všiml jiný pracovník, který upozornil japonské ministerstvo životního prostředí, jemuž park patří. Podle vyjádření ministerstva tímto způsobem park přišel o více než 25 milionů japonských jenů (5 milionů korun).
Ve vydávání bezplatných vstupenek měl muži údajně pomáhat spolupracovník, který mohl transakci následně zrušit, díky čemuž nevznikal žádný rozdíl mezi příjmy a výdaji. Poté, co došlo k odhalení, pracovníkovi snížili mzdu. Ten následně požádal o předčasný odchod do důchodu, přičemž nabídl, že dobrovolně vrátí polovinu ze svého odstupného, které činí 300 tisíc jenů (60 tisíc korun).
Park Šindžuku Gyo-en, proslulý především svými na jaře kvetoucími třešňovými stromy, byl pro veřejnost otevřen po druhé světové válce a nachází se u tokijské stanice Šindžuku, nejrušnějšího dopravního uzlu na světě.