Článek
Na newyorském letišti LaGuardia se srazilo letadlo společnosti Air Canada s hasičským vozem. Pilot a druhý pilot nehodu nepřežili, uvedl server NBC News, který předtím informoval o čtyřech zraněných. Na palubě stroje bylo 72 pasažérů a čtyři členové posádky.
Nehoda se udála v neděli kolem 23:45 (4:45 středoevropského času), když letadlo typu Bombardier CRJ-900 po přistání v rychlosti zhruba 48 kilometrů v hodině narazilo do hasičského vozu, uvedl zdroj NBC News. Podle úřadů hasičský vůz právě zasahoval u jiného incidentu.
Proč se tak stalo, zatím není jasné. Stroj, který přiletěl z Montrealu, po nehodě podle fotografií skončil s přední částí ve vzduchu a vážně poškozeným kokpitem.
CNN ale informuje o záznamu komunikace řízení letového provozu, na němž dispečer povoluje hasičskému vozu přejet přistávací dráhu. O několik vteřin později mu ale naléhavě přikazuje, aby zastavil, a pak informuje o srážce.
Federální úřad pro letectví (FAA) letiště po nehodě uzavřel, aby ji mohl vyšetřit.
Kvůli tomu, že je ve Spojených státech znovu částečně omezeno financování vládních úřadů, pracují někteří zaměstnanci letišť bez nároku na plnou mzdu. Mnozí z nich se proto nahlásili na nemocenskou.
Americký prezident Donald Trump o víkendu potvrdil, že na pomoc zaměstnancům Úřadu pro bezpečnost v dopravě (TSA), kteří mají na starost bezpečnostní kontroly na letištích, ode dneška vyšle na pomoc agenty Úřadu pro imigraci a cla (ICE).












