Článek
London Inner South Coroner’s Court - soudní orgán, který se v britské metropoli zabývá vyšetřováním a potvrzováním příčin smrti v případech, kdy existuje podezření na násilnou nebo neobvyklou smrt, například předávkování -, zveřejnil své závěry, které se týkají smrti Sinéad O’Connor.
Jak píše na svých stránkách list Irish Mirror, v případě slavné zpěvačky byla potvrzena smrt z „přirozených příčin“. Úřad londýnského koronera měl povinnost provést pitvu a posoudit okolnosti smrti vzhledem k jejímu náhlému skonu.
Sinéad O’Connor nalezli už bez známek života v jejím bytě v Londýně loni v létě. Tehdy nebyla příčina smrti zveřejněna s tím, že je nezbytné provést pitvu.
„Tímto potvrzujeme, že paní O’Connor zemřela přirozenou smrtí. Koroner tím pádem přestal být zapojen do vyšetřování její smrti. Žádné další komentáře nebudou,“ citoval deník z prohlášení koronera.
O smrti Sinéad
Irská zpěvačka Sinéad O’Connor dala světu mnohem víc než jen svůj nejslavnější song.
Sinéad O’Connor proslavil emotivní hlas, velmi krátký sestřih a osobitý až ikonický styl.
Narodila se 8. prosince 1966 v Dublinu. Její dětství nebylo příliš idylické – poznamenal ji rozvod rodičů, pokřivený vztah s matkou, která ji prý týrala a zneužívala. Následovaly útěky z domova, absence ve škole, krádeže a prostituce, které vyvrcholily polepšovnou. Po návratu ze zařízení, které vedly jeptišky „tvrdé a studené jako led“, pracovala jako servírka v podřadných lokálech a po nocích vystupovala v klubech.
První skladbu nazpívala ve 14 letech, o rok později už měla hotovou polovinu skvělého debutu The Lion And The Cobra (1987). Dokázala oscilovat mezi punkem, hip hopem i irskou tradiční hudbou.
Uznávaná dublinská zpěvačka vydala deset studiových alb a její píseň Nothing Compares 2 U byla v roce 1990 vyhlášena světovým singlem číslo jedna podle Billboard Music Awards.
Bojovala s popularitou, s novináři, s vlastními démony. Trpěla bipolární afektivní poruchou, o svých psychických problémech několikrát veřejně hovořila.