Článek
Úřady práce nepodávají všude stejné informace. Zjistila to reportérka Kristina Ciroková, když je sama navštívila se skrytou kamerou. Byla se ptát, zda je možné žádat o mimořádnou okamžitou pomoc, tzv. MOPku, na pořízení počítače pro dítě, které se nemůže připojit k online výuce. Podle neziskových organizací, které spolupracují se sociálně slabými rodinami, je toto běžná praxe.
„To, že na každém úřadu vám řeknou něco jiného, mě vůbec nepřekvapuje. Z praxe víme, že co v jednom kraji nebo městě platí, v druhém platit úplně nemusí,“ říká k tomu Pavel Šimon z Charity ČR.
V dalším díle publicistického pořadu Terén se dozvíte, co na to říká vedení Úřadu práce i ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
Reportérka Kristina Ciroková navíc zjistila, že se státní instituce neshodují v názoru na to, zda je možné tuto dávku na počítač pro školáka využít, nebo ne.
A kdo na koho hází zodpovědnost za to, že tisíce žáků zůstaly odstřižené od online výuky? A kdo situaci nakonec zachraňoval? Více ve videoreportáži nahoře.