Článek
V Brně jde o druhý ročník akce, první se uskutečnil v roce 2019.
Návštěvníkům se představuje přes 80 nadšených tvůrců, tedy takzvaných makerů, zájemcům nabízí experimenty s moderními technologiemi na rozhraní řemesla a vědy. K vidění jsou třeba 3D tiskové technologie či digitální otevřená dílna s velkoformátovým tiskem robotickou rukou, návštěvníci mohou prozkoumat technologické řešení doma vyrobeného robotického psa, vyzkoušet si velké RC modely či si zaprogramovat.
Počinem, který propojuje svět elektrotechniky a designu, je podle organizátorů projekt Václava Macha, který zkonstruoval unikátní hodiny. Z nich hlas nádražního hlasatele oznamuje čas. „Velkým lákadlem je také Martin Vašek, jeden z posledních neonářů nejen na našem území. Z jeho rukou pochází většina neonů, které můžete v Česku vidět,“ upozornila za pořadatele Barbora Olšanová.
Chemická fakulta VUT návštěvníkům kromě jiného nabízí netradiční chemické pokusy a reakce, studenti strojní fakulty VUT zase ukazují závodní formuli. Zájemci se mohou těšit i na vědeckou show v podání Úžasného divadla fyziky či na ocelové kolo šlehající plameny. V prostoru výstaviště se navíc představuje i místní pojízdná dílna FabLab Experience či nafukovací planetárium brněnské Hvězdárny.
Maker Faire se koná v rámci zastřešující akce nazvané Brno Creative Days. Tvoří jí ještě festival Prototyp a Výstava herního průmyslu. V neděli je přístupný od 10:00 do 16:00.