Článek
Pět set příslušníků policie provedlo podle BBC v souvislosti s touto kauzou razii ve druhém největším peruánském městě Arequipa a na dalších 18 místech. Prohledávala například sídlo bývalého policejního ředitele Raúla Becerry. Díky razii se podařilo zachránit jedno pětiměsíční dítě.
Mezi zatčenými byl i dětský lékař a gynekolog, spolu s nimi i tři ženy, které měly těhotné ženy vyhledávat a předstírat, že jim nabízí interrupci. Podle úřadů gang řídila Becerrova milenka Cintia Tellová.
Kriminální skupina měla podle vyšetřovatelů vyhledávat chudé těhotné ženy, které kvůli své svízelné finanční situaci zvažovaly interrupci. Jim pak měli členové gangu podle BBC údajně nabízet velký obnos peněz, který je měl přesvědčit, aby dítě porodily a následně ho prodaly. Zda skupina nemluvňata prodávala zahraničním párům, či gangům obchodujícím s lidskými orgány, je stále předmětem vyšetřování.
Novorozeňata měla být podle vyšetřovatelů prodávána za 4 tisíce peruánských solů (v přepočtu téměř 27 tisíc korun). V současnosti jsou v Peru interrupce povoleny pouze ženám, jejichž fyzický či psychický stav je v ohrožení.
Raúl Becerra se stal šéfem peruánské státní policie v listopadu 2010 za vlády prezidenta Alana Garcíi. Ve funkci byl ale jen rok. Podle listu El Comercio z ní byl v říjnu 2011 uvolněn poté, co si na něj jedna z podřízených stěžovala kvůli sexuálnímu obtěžování. Becerra obvinění popřel.