Článek
Jan s manželkou Miluší si v sousedství postavili dům, ale prodali ho, když potřebovali peníze na rozjezd Divadla Na Jezerce. Jan navíc musel po smrti rodičů vyplatit bratra Rudolfa, který chtěl prodat svou část rodinné vily v Nuslích. „Obrečela jsem to,“ říká Míla Šplechtová. „Součástí finančního vyrovnání bylo, že si bratr nechal i chatu. Krásně se o ni i okolí stará,“ chválí bratra Jan.
Chatu postavili v padesátých letech jeho rodiče na místě, kde měli první rande. Malou, dřevěnou. Postupně ji rozšiřovali. „V přístavku vpravo spal Miloš Kopecký, jindy Jan Tříska s Kájou Chadimovou – v době jejich návštěvy byla taková zima, že ve čtyři ráno šli běhat po zahradě, aby se zahřáli,“ vypráví Jan Hrušínský.
Jan sem nepřestal jezdit ani v pubertě, bral si sem kamarády. „Při jednom divokém víkendu tu spadl kus plotu,“ směje se herec a divadelní ředitel.
Kam na víkendy a prázdniny jezdí Jan Hrušínský s rodinou dnes? Proč původně nechtěl provozovat divadlo v pražském parku Jezerka? Jak se na jeho rodu s divadelní historií sahající k současníkům J. K. Tyla podepsal minulý režim? Jaký osud potkal rodinu Janovy maminky? A kde dnes žijí děti Jana a Milušky?
To a mnohem víc se dozvíte v pořadu Moje místa. Úryvek z pořadu s historkou o otravě vodou si můžete pustit v úvodu článku. Celý díl si pak můžete pustit níže.