Článek
Rakousko dosud eviduje devět případů nemoci – vedle dvou v Dolních Rakousích čtyři ve Vídni, dva v Tyrolsku a jeden ve Štýrsku. Onemocnění má vážný průběh u 72letého muže hospitalizovaného ve Vídni.
V další sousední zemi – v Německu – se koronavirem nakazil zaměstnanec družiny. Všech zhruba 185 dětí základní školy v západoněmeckém Bonnu podstoupí testy a ty, které s vychovatelem přišly do přímého styku, zůstanou v domácí karanténě. Škola zrušila výuku na dva týdny.
V České republice nebyl dosud žádný případ onemocnění potvrzen, karanténa byla doporučena stovkám lidí, kteří se vrátili ze zahraničí z oblastí, kde je nákaza rozšířena.
Novou situaci zažívají Spojené státy, kde se objevilo několik případů nemocných, u nichž není vysvětleno, jak a kde se mohly nakazit. Tamní média píší o tom, že by se USA mohly připojit k zemím jako Čína, Jižní Korea či Itálie, kde se koronavirus šíří takzvanou komunitní nákazou.
Nemoc se nadále rychle šíří zejména na asijském kontinentu.
V pevninské Číně vzrostl v pátek počet případů nákazy novým koronavirem o 427, infikovaných už je 79 251. Dalších 47 pacientů s nemocí COVID-19 zemřelo, celkově má tak v Číně tato choroba už 2835 obětí.
Dalších 594 případů nákazy zaznamenali v Jižní Koreji, jde o nejvyšší mezidenní nárůst. Celkový počet infekcí dosáhl již 2931, z 594 nových případů nákazy je 476 z města Tegu, kde se infekce šíří především mezi členy náboženského hnutí Sinčchondži. Nemoci v zemi podlehlo 16 lidí, což je o tři více, než bylo hlášeno doposud.