Článek
Sociální síť Twitter zveřejnila závěry analýzy, která se zabývala dopadem zdvojnásobení maximální délky příspěvku. To Twitter umožnil před rokem, předtím mohl příspěvek obsahovat maximálně 140 znaků. Informuje o tom zpravodajský server The Independent.
Společnost Twitter zjistila, že díky možnosti delšího tweetu jsou uživatelé na síti zdvořilejší. O více než polovinu se zvýšilo používání slova „prosím“ a o 22 % používání slova „děkuji“. Lidé nově omezují používání zkrácených tvarů slov.
Uživatelé jsou také komunikativnější. Příspěvky obsahují více otazníků, počet tweetů s nimi se zvýšil o 30 procent a vzrostla také následná odezva ze strany dalších uživatelů.
Ačkoliv mají lidé na Twitteru možnost psát příspěvky o délce 280 znaků, z analýzy vyplynulo, že jen 12 % příspěvků je delších než původní limit 140 znaků.
Mnoho uživatelů však na rozdíl od technologické firmy nesouhlasí s tím, že by se situace na Twitteru zlepšila. Kritikové poukazují například na přetrvávající výhrůžky fyzickým násilím nebo nerovné vynucování smluvních podmínek.