Krejčíková si v epické bitvě s favoritkou vybojovala finále Wimbledonu

Česká tenistka Barbora Krejčíková.

Česká tenistka Barbora Krejčíková si poprvé v kariéře zahraje finále nejslavnějšího turnaje. V semifinále Wimbledonu dokonala brilantní obrat proti favorizované Jeleně Rybakinové.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Vstup do zápasu přitom byl pro Češku jako z hororu. Se čtvrtou hráčkou světa a největší favoritkou turnaje Rybakinovou si vůbec nevěděla rady a bleskově prohrávala 0:4.

Pak se ovšem začala pomalu zvedat a první set prohrála „přijatelným“ skóre 3:6. Na zlepšený výkon pak naplno navázala ve druhé sadě, kterou stejným poměrem ovládla.

Rozhodující třetí set byl dlouho vyrovnaný, ale v závěru bojovná Krejčíková strhla vedení na svoji stranu a triumfální jízdu zakončila čistou hrou na 6:4.

Finále nejslavnějšího turnaje světa, do kterého v singlu postoupila poprvé v kariéře (v minulosti zde dvakrát zvítězila ve čtyřhře), si v sobotu odpoledne zahraje proti sedmé hráčce světa Italce Jasmine Paoliniové.

Krejčíková, aktuálně 32. hráčka žebříčku WTA, zároveň zabojuje o druhý grandslamový titul ve dvouhře a může navázat na triumf z French Open z roku 2021.