Stolní tenista Suchánek má z Paříže stříbro. Ve finále nestačil na Czupera

Stolní tenista Jiří Suchánek.

Česko má z paralympiády další stříbro. Po semifinálovém vítězství nad světovou jedničkou, Francouzem Fabienem Lamiraultem, se stolní tenista Suchánek dostal až do finále. V něm nakonec podlehl Polákovi Rafału Czuperovi.

Český paralympionik Jiří Suchánek ve finále paralympiády ve stolním tenise získal stříbrnou medaili – nestačil na polského soupeře Rafała Czupera. Stříbrná medaile z finále paralympiády ve stolním tenise nicméně představuje obrovský úspěch pro Českou republiku.

Suchánek nastoupil do utkání s odhodláním a bojoval velmi statečně. Po dvou poměrně vyrovnaných setech bylo skóre nerozhodné 1:1. Ve třetím setu však Czuper našel svůj rytmus a dostal se do vedení 2:1. I když se Suchánek snažil vrátit do hry, Czuper si nakonec převahu udržel i ve čtvrtém setu a proměnil druhý ze svých pěti mečbolů. Zvítězil 3:1 na sety.

Letošní stříbro je Suchánkovým největším úspěchem – dosud získal dvě bronzové medaile, na letních paralympijských hrách 2016 v Riu de Janeiru i v roce 2021 na hrách v Tokiu.