Další medaile na paralympiádě. České lukostřelkyně vybojovaly stříbro a bronz

Ilustrační foto.

České lukostřelkyně vybojovaly na letošní paralympiádě dvě medaile. Šárka Pultar Musilová vyhrála semifinále a ve finále si vystřílela stříbro. Její kolegyně Tereza Brandtlová vybojovala bronz.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Češka Šárka Pultar Musilová získala na paralympiádě v Paříži stříbrnou medaili v lukostřelbě, bronz brala její kolegyně Tereza Brandtlová. Zlatou medaili vyhrála Číňanka Čchen Min-i. Informaci přinesl web ČT sport a Český paralympijský výbor na síti X.

Šárka Pultar Musilová si postup do boje o medaile vybojovala posledním šípem proti turecké soupeřce Nil Misirové. Závěrečnou ranou zasáhla střed, čímž Misirovou o bod překonala a dostala se do finále.

Včera český šestnáctiletý nevidomý plavec David Kratochvíl na paralympijských hrách vybojoval zlato v disciplíně na 400 metrů volný způsob.

V závěrečném souboji se Pultar Musilová postavila Číňance Čchen Min-i. Nevyšel jí však hned začátek zápasu a prohrávala o pět bodů. Soupeřka z Číny tak obhájila zlato z Tokia, Češku porazila 136:129 . Tereza Brandtlová se umístila za svou krajankou. Třetí příčku si vybojovala proti Korejce Kim Ok Geum s body 127:122.

Pultar Musilová je čerstvou světovou rekordmankou, při kvalifikaci v lukostřelbě získala 659 bodů. Díky tomu o dva body překonala dosavadní světový rekord, který držela Britka Jessika Strettonová.

Šárka Pultar Musilová si při pádu na mokrých schodech přerušila míchu na několika místech. K lukostřelbě se dostala na doporučení dvojnásobného paralympijského medailisty Davida Drahotínského. Zúčastnila se paralympiády v Riu v roce 2016 a v Tokiu v roce 2020.

Osmatřicetiletá Tereza Brandtlová ve svých osmnácti letech po autonehodě ochrnula na všechny končetiny a trup. K lukostřelbě se dostala díky své terapeutce, zúčastnila se paralympiády v Tokiu a získala zlato na mistrovství světa v Plzni v mixech, které vybojovala společně s Davidem Drahonínským.