Hlavní obsah

Americká gymnastka Jordan Chilesová musí vrátit bronzovou medaili

Americká gymnastka Jordan Chilesová přišla o bronz.

Bronzová medaile z ženského finále na prostných v gymnastice bude předána Rumunce Aně Barbosuové. Chilesová získala třetí místo poté, co její trenérka požádala o přehodnocení skóre. To teď ale sportovní soud zrušil.

Článek

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Americká gymnastka Jordan Chilesová musí vrátit bronzovou medaili, kterou získala na olympijských hrách v Paříži, informuje agentura AP. Nejvyšší sportovní soud zrušil odvolání trenérky Chilesové, které ji posunulo na třetí místo, potvrdil to mezinárodní olympijský výbor (MOV).

Bronzová medaile z ženského finále na prostných v gymnastice bude předána Rumunce Aně Barbosuové, informoval MOV. Mezinárodní gymnastická federace uvedla, že bude respektovat rozhodnutí soudu a posune Barbosuovou na třetí místo.

Olympiáda 2024 v Paříži

Češi vybojovali 5 medailí – 3 zlaté a 2 bronzové. Zlato získali duo Kateřina SiniakováTomáš Macháč, Josef Dostál, Martin Fuksa. Bronz si vysloužili Nikola Ogrodníková a šermíři Jakub Jurka, Jiří Beran, Martin Rubeš, Michal Čupr.

Letní olympiáda proběhla od 26. 7. do 11. 8. 2024 v Paříži. Soutěžilo se ve 32 sportech a 329 disciplínách, na olympiádu přijelo 111 českých sportovců.

Žádost o přičtení 0,1 bodu ke skóre Chilesové přišla až po uplynutí jedné minuty - časové hranice, kterou povoluje mezinárodní gymnastická federace. Konkrétně po jedné minutě a čtyřech sekundách od zveřejnění původního skóre.

MOV ve svém prohlášení uvedl, že bude v kontaktu s Americkým olympijským a paralympijským výborem ohledně odebrání bronzu Chilesové a bude spolupracovat s Rumunským olympijským výborem na projednání slavnostního předání medaile Barbosuové.