První porážka Čechů. Po nájezdech podlehli Švýcarům

Čeští fanoušci byli nakonec zklamaní.

Díky tomu, že prohráli až po nájezdech, si Češi z třetího utkání na hokejovém šampionátu odnesli aspoň jeden bod.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Trenér českého týmu Radim Rulík vyslal do zápasu proti Švýcarům stejnou sestavu jako v úvodním duelu proti Finsku, v bráně byl tak oproti sobotnímu zápasu Lukáš Dostál.

V první třetině se českým hokejistům nedařilo. Po vyloučení kapitána Červenky za hrubost vstřelilo Švýcarsko v přesilové hře gól. Ve druhé třetině se ale skóre srovnalo na 1:1, úspěšný byl během přesilovky Matěj Stránský.

MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v hokeji se konalo od 10. do 26. května 2024 v Praze a Ostravě, Češi na něm vyhráli zlato. Do České republiky se hokejový šampionát vrátil po devíti letech. Aktuální zpravodajství naleznete ve speciálu k MS v hokeji na Seznam Zprávách.

Nerozhodný stav vydržel až do konce řádné hrací doby i během prodloužení. V následných nájezdech dokázali čeští hráči proměnit pouze jednu z pěti šancí, zatímco Švýcaři skórovali dvakrát.

Nejlepším hráčem z české reprezentace byl vyhlášen jediný střelec Stránský, za Švýcary byl poctěn Roman Josi.

Průběh zápasu podrobně sledoval a rozebral náš sesterský server Sport.cz.

Česká hokejová reprezentace zahájila mistrovství utkáním s Finskem. Po napínavém zápase Češi vyhráli 1:0 po nájezdech. V sobotu pak Češi zvítězili 6:3 nad Norskem. V úvodu zápasu přitom čeští hokejisté prohrávali 1:3.

Mistrovství světa v hokeji probíhá od 10. do 26. května. Další zápas českého týmu proběhne ve středu 15. května, ve kterém se Češi utkají s Dánskem.