85 169

Volby do Senátu

Výsledky 1. kola voleb

Druhá výhra v řadě. Češi otočili a porazili Nory

Čeští hráči se radují z rozhodujícího gólu. Zprava Matěj Stránský, Daniel Voženílek a Jakub Krejčík.

Česko porazilo Norsko 6:3. Po pátečním vítězství nad Finskem si tak připisuje na mistrovství světa v ledním hokeji už druhou výhru. V pondělí bude následovat utkání se Švýcarskem.

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Česká hokejová reprezentace v sobotu ve druhém utkání základní skupiny na mistrovství světa v Praze vyhrála 6:3 nad Norskem. V úvodu zápasu Češi prohrávali 1:3, ale ve druhé třetině srovnali skóre na 3:3.

Dva české góly vstřelil Roman Červenka, jeden Ondřej Beránek. O rozhodující branku se ve třetí třetině postaral Matěj Stránský. České vítězství tři minuty před koncem pojistil Libor Hájek a v poslední minutě ještě vstřelil gól do prázdné norské brány Ondřej Palát.

V pátek se český národní tým utkal s Finskem. Po napínavém zápase Češi vyhráli 1:0. Po třech třetinách a prodloužení bez uznaného gólu přišly na řadu nájezdy, při kterých Češi proměnili dvě šance.

Mistrovství světa v hokeji probíhá od 10. do 26. května. Další zápas českého týmu proběhne v pondělí 13. května, Češi se utkají se Švýcarskem.