Sparta rozstřílela Galatasaray 4:1 a postupuje do osmifinále Evropské ligy

Fotbalisté Sparty Praha se radují z prvního gólu, který vsítil Ángelo Preciado.

aktualizováno •

Zápas se lámal až v poslední čtvrtině, kdy Sparta vsítila tři branky. Nakonec tým z Letné porazil v odvetě Evropské ligy turecký Galatasaray Istanbul 4:1.

Sparta Praha zvládla odvetu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy proti Galatasaray Istanbul i přesto, že do zápasu nastupovala bez vykartované trojice opor Krejčí, Birmančević a Ryneš. Navíc musela dohánět jednogólové manko, které si díky prohře 2:3 přivezla z Turecka.

Na Letné byl zápas dlouho vyrovnaný. Gól sparťanského Preciada smazal o osm minut později Bardakci, a i proto, že VAR „sebral“ Spartě další gól, skončil první poločas 1:1.

Ve druhém poločase už Sparta dokázala svoji převahu proměnit v další platné góly. Jako první se trefil Tuci (74.), a když byl v 80 minutě úspěšný i Haraslín, byla Sparta na nejlepší cestě k postupu do osmifinále Evropské ligy.

Ten nakonec potvrdil gólem Kuchta v 96. minutě.