Slavie marně sahala po cenném skalpu. Bod má i Plzeň, Mladá Boleslav nic

Slávista Tomáš Chorý se raduje z vyrovnávací branky do sítě Ajaxu.

aktualizováno •

Slavný Ajax se v Edenu třásl o remízu, slávisté však v Evropské lize ani proti oslabenému soupeři obrat dokonat nezvládli. Ani Plzeň doma nezdolala Ludogorec a v Konferenční lize se nedařilo Mladé Boleslavi.

Pražská Slavia v Evropské lize hostila věhlasný nizozemský velkoklub z Amsterodamu a předvedla srdnatý výkon, kterým slavnějšího soupeře zatlačila do kouta. Byť už od 18. minuty prohrávala po penaltě, kterou proměnil Branco van den Boomen. Jenže Slavia bojovala, byla více na míči a soupeře přestřílela 18:6. V 67. minutě zaslouženě vyrovnala hlavičkou Tomáše Chorého.

A mohla mít ze zápasu s nebezpečným soupeřem i víc. Zvlášť, když se v 75. minutě poroučel ze hřiště po druhé žluté kartě Youri Baas. Jenže přesilovka slávistům nevyšla, Ajax sice zatlačili před jeho pokutové území, ale vytoužený druhý gól nedala.

Druhý český tým v Evropské lize –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Plzeň –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ přivítal doma bulharský Ludogorec a ani tady se domácím tři body získat nepodařilo. Většinu zápasu sice měla Viktoria mírně navrch, jenže územní ani střeleckou převahu zúročit nedokázala. Naopak přestála kritickou chvíli, když v 52. minutě čelila po ruce Václava Jemelky penaltě, ale Martin Jedlička si s pokusem Jakuba Piotrowskiho dokázal poradit. V 73. měl na kopačce vítězství Daniel Vašulín, ale jeho rána skončila jen na tyči a Plzeň tak zapisuje do tabulky bod.

Naopak další zástupce české ligy v evropských pohárech Mladá Boleslav v Konferenční lize pohořela, když neuspěla v Arménii proti místnímu Noahu.

Arménský tým plný zahraničních posil měl zápas plně pod kontrolou, byl nebezpečnější a Mladá Boleslav při svém návratu do pohárů odolávala výraznému tlaku jen necelou hodinu. V 58. minutě pak prostřelil Matouše Trmala Matheus Aias a v 78. přidal druhý zásah Virgile Pinson.