Hlavní obsah

Slavia ukázala sešívané srdce, na postup do Ligy mistrů to ale nestačilo

Tomáš Chorý i přes několik šancí v domácí odvetě proti Lille branku nevstřelil.

aktualizováno •

Slavia v odvetě předkola Ligy mistrů porazila doma LOSC Lille 2:1. Trefila dvě břevna a vyslala směrem na branku soupeře celkem 16 střel. K postupu do Ligy mistrů to ale nestačilo. Zahraje si tak Evropskou ligu.

Článek

Dvoubrankové manko si přivezla Slavia Praha z úvodního zápasu s francouzským LOSC Lille, a pokud chtěla postoupit do základní části Ligy mistrů, musela v domácí odvetě jednoznačně vyhrát.

Sešívaní hned v úvodu zápasu francouzský tým zatlačili do defenzivy. A tlak se brzy proměnil v první branku. V páté minutě si narazil Chorý s Bořilem a po přihrávce kapitána Slavie překonal Chevaliera pohotovou střelou k pravé tyči Christos Zafeiris.

Velkou šanci si pak Slavia vytvořila ve 22. minutě. Provod po pravé straně zavezl míč do vápna a přihrávkou našel volného Chorého, ten ale těsně minul branku. Ve 40. minutě pak z přímého kopu orazítkoval Zafeiris břevno.

I ve druhém poločase Slavia nepolevila v nasazení. Vidinu pokutového kopu měla v 55. minutě, kdy Chorý při souboji před brankou hostů upadl na zem. Slovinský rozhodčí Vinčič ale faul nepískl.

Hrozilo i Lille. V 63. minutě rozehrával přímý volný kop Zhegrova a jeho centr skončil překvapivě až na břevnu Kinského branky. Následně pak nebezpečně pálil z dálky Tiago Santos. Střela jen těsně minula pravou tyč. V 77. minutě už se Lille dočkalo. Edon Zhegrova zpracoval před vápnem centr a přízemní střelou k pravé tyči překonal Kinského. Slavia opět dotahovala dvougólovou ztrátu.

V 84. minutě ale přišla naděje. Chytil sice ještě brankáře hostů nepřekonal, k dorážce ale zleva přiběhl Schranz a Slavia vedla 2:1. O tři minuty později měl velkou šanci Zafeiris, ale trefil znovu břevno. V 92. minutě pak Chytil tváří v tvář francouzskému brankáři nevyřešil velkou šanci úspěšně a mířil pouze doprostřed brány. A když v 94. minutě netrefil Matěj Jurásek ze stoprocentní šance hlavou branku, bylo rozhodnuto. Lille sice v Edenu prohrálo 1:2, ale postoupilo do základní skupiny Ligy mistrů. Slavia si zahraje Evropskou ligu.