Hlavní obsah

Slavia v souboji o Ligu mistrů nestačila na Lille, dva góly jí sebral VAR

Kapitán Slavie Tomáš Holeš v souboji s hráčem Lille Hákonem Haraldssonem.

aktualizováno •

První zápas posledního kola kvalifikace do základní části Ligy mistrů SK Slavia Praha nezvládla. Ve Valenciennes prohrála s domácím LOSC Lille 2:0. Odveta se hraje příští týden ve středu.

Článek

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Poslední kolo kvalifikace do základních skupin Ligy mistrů postavilo proti Slavii Praha francouzský klub LOSC Lille.

Slavia nastoupila do zápasu opatrně a většinu prvního poločasu řídilo hru Lille. Domácí tým, který musel kvůli následkům olympijských her přijmout za vlastní hřiště Stade du Hainaut v nedalekém Valenciennes, vynikal nad Slavií jak v držení míče, tak i ve střelách na branku. Z těch vynikly nejvíce dva pokusy z vápna útočníka Jonathana Davida. V obou případech ale minul branku Kinského. A když v závěru poločasu netrefil po přímém kopu branku Chorý, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Druhý poločas už přinesl branky. Jako první skóroval v 52. minutě kanadský útočník David, který po Haraldssonově přihrávce zamířil přesně po zemi do pravého dolního rohu. Slavia po brance přidala a vytvářela si i tlak. Ten vyústil ve velkou šanci, kdy Ogbu dokonce překonal domácího brankáře Chevaliera, pro ruku ale gól polský rozhodčí Marciniak po konzultaci s VAR neuznal.

V 77. minutě se opět změnil výsledek, když domácí Zhegrova po výborné individuální akci a přízemní střele překonal Kinského. O tři minuty později odpověděla Slavia akcí, na jejímž konci přesně mířil střídající Chytil. I v tomhle případě branku rozhodčí po konzultaci s VAR neuznal. Chytil byl v ofsajdu. Sporný moment nastal v 88. minutě, kdy hrál domácí Gudmundsson ve vápně rukou, rozhodčí ale penaltu nepískl.

Slavia si tak z Francie odváží porážku 2:0. Odveta se odehraje v Praze příští středu.