Hlavní obsah

Skvělý večer pro český fotbal, pražská „S“ odvety vyhrála a postupují dál

Sparťanský hráč Veljko Birmančevič (vpravo) slaví gól, který vstřelil do sítě rumunského FCSB Bukurešť.

Pražská „S“ v úterý večer hrála odvety kvalifikace do Ligy mistrů a oba české týmy své souboje zvládly. Sparta vyhrála v Bukurešti nad místním FCSB 3:2, Slavia si z Anderlechtu odváží jednobrankové vítězství.

Článek

Sparta Praha domácí FCSB v prvním poločase dokonale zaskočila. Nejprve Birmačevič ve 13. minutě dorazil odražený míč po skrumáži před brankou a vedla 1:0. Ve 28. minutě padl na zem po hlavičkovém souboji Olatunji a rozhodčí nařídil pokutový kop. K tomu se postavil Birmančevič a byl úspěšný. Dokonalý šok pro FCSB Bukurešť završil Haraslín, který z levé strany vápna přesnou střelou překonal brankáře Tarnovanua.

Do druhého poločasu nastoupil rumunský tým hned se třemi novými hráči v sestavě a změny přinesly odměnu. Kapitán Olaru se šikovně uvolnil a zpoza vápna překonal v 60. minutě Vindahla.

FCSB Bukurešť dál tlačila a to přineslo další gól. V 85. minutě nacentroval do vápna Olaru, míč si našel Edjouma a skóre bylo 2:3. Domácí potřebovali vstřelit ještě jeden gól, aby šel zápas do prodloužení, i přes velký tlak se jim to ale nepodařilo, a Sparta si tak z Rumunska odváží velmi důležitou výhru, která znamená i pokračující šanci bojovat o základní skupinu Ligy mistrů. V poslední fázi kvalifikace se utká se švédským klubem Malmö FF.

Slavia Praha do odvety v Belgii nastupovala s dvougólovým náskokem. Domácí Union Saint-Gilloise se sice snažil kontrolovat hru, ale Kinského branku ohrozil velmi zřídka. Největší šanci měli Belgičané ve 40. minutě, kdy si na centr naběhl Promise David a hlavou orazítkoval břevno.

A když v 84. minutě po Provodově přihrávce překonal brankáře Morise Jurečka, bylo rozhodnuto. Slavia si z Anderlechtu odvezla výhru 1:0 a postoupila do dalšího kola Ligy mistrů, v něm vyzve francouzský klub Lille.