Slavia padla v Bilbau. O těsné prohře 0:1 rozhodl Nico Williams

Španělský útočník Nico Williams bojuje o míč se záložníkem Slavie Praha Christosem Zafeirisem.

aktualizováno •

Slavia Praha i přes sympatický výkon prohrála s Athleticem Bilbao 0:1. FC Viktoria Plzeň proti Soluni vedla 2:0, po červené kartě ale PAOK srovnal na 2:2. Mladá Boleslav nestačila na švýcarské Lugano, Vydra neproměnil penaltu.

Ve třetím utkání ligové fáze Evropské ligy utrpěla Slavia Praha porážku 0:1 na hřišti Athleticu Bilbao. Přestože do zápasu Slavia vstoupila dobře, jediný gól zápasu vstřelil domácí Nico Williams ve 33. minutě prvního poločasu. I přes několik příležitostí a odvážnou hru se Slavii srovnat skóre nepodařilo a ze Španělska si odváží těsnou prohru.

Slavia do zápasu vstupovala s dosavadní bilancí jedné výhry a jedné remízy. V prvním utkání si poradila s bulharským Ludogorcem 2:0, následně doma remizovala s nizozemským Ajaxem 1:1. Sešívaní dnes prohráli druhý zápas v sezóně.

Plzeň proti Soluni vedla 2:0, po červené kartě o vítězství přišla

Fotbalisté FC Viktoria Plzeň měli na dosah první vítězství v základní fázi Evropské ligy, ve čtvrtečním zápase ale nakonec remizovali s řeckým týmem PAOK Soluň 2:2.

O pozitivní momenty se plzeňští postarali v prvním poločase. Skóre otevřel v 31. minutě obránce Milan Havel, který po teči Adua přesnou střelou pod břevno překonal brankáře hostů. Druhý gól následoval o několik minut později – ve 39. minutě se prosadil útočník Matěj Vydra.

Plzeň si ale situaci zkomplikovala až ve druhé polovině zápasu, kdy v 70. minutě viděl druhou žlutou kartu Sampson Dweh. Poté se PAOK dostal více do hry. V 84. minutě dokázal na rozdíl jedné branky snížit Tissoudali. V 93. minutě na konečný výsledek 2:2 upravil střídající Baba.

Viktoria má po třech odehraných zápasech v Evropské lize UEFA 3 body, v prvním kole remízovala 3:3 na hřišti německého Frankfurtu, v druhém kole odehrála bezbrankovou remízu doma proti bulharskému Ludogoreci.

Mladá Boleslav na Lugano nestačila, Vydra neproměnil penaltu

FK Mladá Boleslav doma v ligové fázi Konferenční ligy nestačila na Lugano a prohrála 0:1. Jediný gól utkání vstřelil útočník Renato Steffen ve 38. minutě prvního poločasu.

Ve druhém poločase měla Mladá Boleslav velkou šanci na vyrovnání, když Patrik Vydra kopal penaltu. Ta se musela opakovat, ale ani napodruhé se Vydrovi brankáře překonat nepodařilo. Po dvou zápasech zůstává Mladá Boleslav se skóre 0:3 bez bodu.