Hlavní obsah

Baník vypadl až po penaltách, Plzeň a Boleslav postupují

Jan Juroška hlavičkuje v odvetném zápase kvalifikace o Evropskou konferenční ligu mezi Baníkem Ostrava a Kodaní.

aktualizováno •

Tři české kluby, Viktoria Plzeň, Baník Ostrava a Mladá Boleslav, odehrály odvety předkola Evropské ligy a Evropské konferenční ligy.

Článek

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Čtvrteční výsledky českých klubů v Evropě

• Viktoria Plzeň – Kryvbas 1:0 (0:0) - online
  • Baník Ostrava – FC Kodaň 1:0 (1:0), po penaltách 1:1 (penalty 1:2) - online
  • Hapoel Beer Ševa – Mladá Boleslav 2:4 (2:0) – online

Český pohárový koeficient utěšeně roste. Všichni tři zástupci tuzemského klubového fotbalu v odvetách kvalifikace o EvropskouEvropskou konferenční ligu vyhráli a připsali na konto plný počet bodů.

Dál v pohárech jdou Plzeň, Boleslav, o vyřazení Baníku rozhodly až pokutové kopy po bezbrankovém prodloužení.

Podle očekávání postupuje do závěrečného kola v boji o Evropskou ligu Viktoria Plzeň. V domácím zápase porazila ukrajinský Kryvbas z Krivého Rihu 1:0 poté, co před týdnem zvítězila o gól i na hřišti soupeře. Jedinou branku vsítil Vašulín.

Daniel Vašulín slaví vítěznou branku.

Baník Ostrava předvedl po jednogólové porážce v Kodani skvělý výkon. Vyhrál stejným skórem domácí odvetu ve Vítkovicích 1:0, gól dal slovenský útočník Prekop po krásné akci Ewertona. Baník se v evropských pohárech ocitl po 14 letech, navíc proti soupeři, který loni hrál osmifinále Ligy mistrů. Jeho boj o Konferenční ligu sledoval téměř vyprodaný stadion. Ve Vítkovicích nerozhodlo ani prodloužení, penalty však dopadly pro domácí tragicky - střelci dali jedinou z pěti a dál se probojovala Kodaň.

Šokující obrat předvedla ve svém zápase Mladá Boleslav. V první poločase dostala od izraelské Beer Ševy dvě branky, ale po přestávce si čtyřmi góly (Ladra dva, Králík, Kušej) pořídila trochu nečekaný dárek, postup do finálové kola v boji o EKL.