Hlavní obsah

Slovensko remizovalo s Rumunskem. Oba týmy postupují do osmifinále

Slovenští hráči slaví postup ze základní skupiny na Euru.

Slovenští fotbaloví reprezentanti postupují do osmifinále mistrovství Evropy. O postup se zasloužili remízou s Rumunskem ve skupině E. V osmifinále se utkají s jedním z dvojice Španělsko–Anglie.

Článek

Článek si také můžete poslechnout v audioverzi.

Nejvyrovnanější skupinu, v níž všechny čtyři týmy získaly poprvé čtyři body, vyhráli díky skóre Rumuni. Slováci podobně jako v předchozích zápasech vedli, postaral se o to Ondrej Duda, ale Razvan Marin z penalty ještě do přestávky vyrovnal.

Vyrovnané utkání skončilo remízou. Ve vedení se jako první ocitlo Slovensko ve 24. minutě utkání, když zaskóroval Ondrej Duda. Rumuni ale slovenský gól nenechali dlouho bez odpovědi a o pár minut později dal osmadvacetiletý Razvan Marin gól z penalty, svůj druhý tohoto turnaje.

Druhý poločas žádnou branku nepřinesl a zápas proto skončil remízou. Výsledek 1:1 ale oběma týmům stačí k postupu do osmifinále.