Češi v Lize národů udolali Ukrajince

Úspěšný exekutor penalty kapitán Tomáš Souček (vlevo) a dvougólový střelec Pavel Šulc slaví jednu z branek proti Ukrajině.

Čeští fotbalisté částečně odčinili ostudný výkon a výsledek z Gruzie a v druhém utkání Ligy národů porazili v Praze Ukrajinu 3:2.

Po sobotním nedůstojném výkonu v Gruzii a debaklu 1:4 nastoupila česká fotbalová reprezentace k dalšímu testu v Lize národů proti nevyzpytatelné Ukrajině.

V 21. minutě poslal Čechy do vedení plzeňský záložník Pavel Šulc po asistenci Václava Černého. Jenže vedení domácím nevydrželo dlouho, když po čtvrthodině vyrovnal hlavičkou Vladyslav Vanat. V nastaveném čase první půle ale z hranice pokutového území napřáhl znovu Šulc a vrátil Česku vedení.

Deset minut před koncem navýšil náskok kapitán Tomáš Souček z penalty, ale ani tentokrát se Češi nedočkali klidného závěru, protože nebezpeční Ukrajinci dokázali dalším úderem ze vzduchu, tentokrát hlavičkou Georgie Sudakova, v 84. minutě snížit. Domácí mohli o vítězství přijít ve čtvrté minutě nastaveného času, kdy uvnitř pokutového území tvrdě vypálil po zpětné přihrávce opět Sudakov, ale tři body Čechům famózním reflexem zachránil gólman Matěj Kovář.

Po druhém kole patří Čechům v tabulce třetí místo za Gruzií a Albánií, Ukrajina zůstává bez bodu poslední.