Článek
Bellingcat v pondělí rovněž uvedl, že má k dispozici naskenovanou kopii Miškinova pasu. Podrobné informace se Bellingcat chystá zveřejnit v úterý po poledni. Londýnská policie podle agentury Reuters uvedla, že spekulace o skutečné totožnosti obviněných nebude komentovat.
Muž byl dosud známý jako Alexander Petrov. Britské úřady ale už dříve sdělily, že příslušníci GRU pravděpodobně do Británie přicestovali pod falešnými jmény.
Miškin se podle Bellingcatu narodil v roce 1979 v Archangelské oblasti. Na elitní vojenské lékařské škole vystudoval na vojenského lékaře pro ruské námořnictvo. Ještě během studií jej naverbovala GRU; v roce 2010 se přestěhoval do Moskvy, kde dostal krycí jméno, falešný občanský průkaz a falešný pas na jméno Alexandr Petrov.
V období 2011 až 2018 pod tímto jménem podle webu Bellingcat hodně cestoval, a to především na Ukrajinu a do moldavského separatistického regionu Podněstří. Na Ukrajině byl i v roce 2013 během protestů, které vedly k pádu proruské vlády v Kyjevě.
Miškinova hodnost je podle Bellingcatu neznámá, podle odsloužených let by ale mohl být v době pokusu o otravu Skripala podplukovníkem nebo plukovníkem.
Bellingcat a britský deník The Daily Telegraph již dříve zveřejnily údajnou pravou totožnost prvního z mužů podezřelých z útoku v Británii, kterým je podle nich 39letý plukovník GRU ověnčený řadou medailí Anatolij Čepiga. Veřejnosti byl předtím známý jako Ruslan Boširov. Čepiga podle listu bojoval v konfliktech v Čečensku a na Ukrajině a je držitelem nejvyššího ruského vyznamenání.
Na oba údajné pachatele březnového útoku nervově paralytickou látkou typu Novičok v Salisbury byl už dříve vydán evropský zatykač. Britská prokuratura věří, že má dostatek důkazů pro jejich odsouzení za přípravu vraždy Skripala a za pokus o vraždu jeho dcery Julije. Také dvojici podezírá ze zabití Dawn Sturgessové, která s Novičokem náhodou přišla do kontaktu v červenci. Rusko jakýkoli podíl na těchto událostech popírá.
Oba muži v zářijovém rozhovoru s ruskou televizní stanicí RT připustili, že Salisbury v březnu navštívili jako turisté, odpovědnost za útok ale odmítli.