Článek
Ústecký kraj chce stavbu uskutečnit formou tzv. PPP projektu, počítá tedy se s tím, že soukromý investor objekt zaplatí, postaví a po dobu platnosti kontraktu i udržuje. Úhradu vynaložených nákladů pak pokryje zejména výběr parkovného.
Objekt má stát v technické části areálu mezi pavilony F (prádelna) a O (protetika). „Zahájení výstavby se bude odvíjet od výsledku probíhajícího zjišťovacího řízení a následné veřejné zakázky, dokončení předpokládáme přibližně do konce roku 2023, tedy v souladu s plánovaným termínem zprovoznění aktuálně probíhající výstavby nového pavilonu s operačními sály, odděleními JIP a standardními lůžkovými odděleními, včetně umístění kardiochirurgie,“ uvedl Petr Malý, ředitel Krajské zdravotní, pod níž ústecká nemocnice patří.
U nemocnice je nyní malé parkoviště, parkuje se i v areálu u jednotlivých pavilonů. Míst je nedostatetek i s ohledem na stavbu nového pavilonu a stavbu Fakulty zdravotnckých studií Univerzity J. E. Purkyně. „Parkovací dům by měl sloužit především k parkování zaměstnanců Krajské zdravotní,“ uvedl hejtman Jan Schiller (ANO). Tím se podle něj v areálu uvolní víc míst pro veřejnost.
Konkrétní počet míst v parkovacím domu zatím podle mluvčí Krajské zdravotní Jany Mrákotové není znám. „Každopádně přinese velkou úlevu pro zaměstnance i návštěvníky nemocnice, míst je opravdu kritický nedostatek,“ řekla dnes ČTK Mrákotová.
Podle oznámení zveřejněném v informačním systému EIA je plánováno celkem 612 stání, z toho 13 stání pro vozidla přepravující lidi s pohybovým postižením. Objekt má mít osm podlaží, dva výtahy, automatický závorový systém na zaměstnanecké karty. Z rozhodnutí krajského odboru životního prostředí parkovací dům v areálu Masarykovy nemocnice nemá významný vliv na životní prostředí a nebude posuzován podle zákona o vlivu stavby na životní prostředí (EIA).