Článek
Přímo pod Nuselským mostem mohou lidé využít novou víceúčelovou plochu, která bude od jara do podzimu sloužit zejména kolečkovým sportům. V zimě se promění na kluziště pro veřejné bruslení. V parku jsou také nově dvě hřiště na pétanque, prostor pro cvičení jógy, ping-pongové stoly nebo interaktivní vodní prvek pro děti. Rekonstrukce této části parku vyšla radnici Prahy 2 na 35,7 milionu korun. ČTK to sdělila mluvčí Andrea Zoulová.
Součástí projektu nového volnočasového areálu Jammertal byl návrat bronzového skateboardisty od sochaře Jaroslava Hladkého. Socha byla do parku umístěna v roce 1982 a její autorem je Jaroslav Hladký. Odstraněna byla v roce 2007, neboť byla poškozena. Radnice ji v uplynulých letech nechala zrekonstruovat.
Obnovena byla rovněž zeleň, kdy byly vysázeny stromy, keře a další rostliny. Vznikla také nová cesta, která propojí dosavadní horní a dolní cesty v parku. Cesta začíná schodištěm s vyhlídkou a povede kolem kaskády a napojí se na hlavní cestu vedoucí skrz celý areál. V budoucnu chce radnice ještě zrekonstruovat cihlový svah a dokončit obnovu kaskády.
Nově je v údolí také takzvaný dětský poeziomat s názvem Poeziomátek, který zahraje písničky a úryvky z českých pohádek. V parku je i knihobudka, do které mohou lidé dávat, nebo si z ní brát knihy. Na místě jsou také nové lavičky a odpadkové koše. „Dostatečná kapacita laviček, stolů i židlí, a speciální místa na grilování vybízí pro setkání s přáteli nebo rodinou,“ uvedla Zoulová.
Městská část v minulosti již opravila například severní část parku, prostor podél Novoměstských hradeb a vytvořila takzvanou Sluneční stráň. V roce 2007 radnice opravila střední část parku, kde postupně vznikla multifunkční dětská hřiště, vodní prvky a občerstvení se sociálním zařízením. Folimanka v dnešní podobě vznikla v 70. letech 20. století přeměnou historických vinic a ovocných sadů na park.