Článek
Ostatní přírodní nádrže, kde hygienici analyzují kvalitu vody, mají vodu čistší. Vyplývá to z dostupných informací na webu pražské hygienické stanice. Výsledky odběru vod jsou většinou z počátku srpna.
Bez obav se lidé mohou koupat podle zveřejněných dat v betonové nádrži Divoká Šárka v údolí Šáreckého potoka a v biotopech v Radotíně a Lhotka v Praze 4. Jako nezávadnou vyhodnotili hygienici i vodu v rybnících Motol a Šeberák, nicméně má podle nich zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti. Pokud je to možné, doporučují lidem po koupání v těchto rybnících osprchovat se.
Horší kvalita vody je v hostivařské přehradě a koupání v ní by se měli podle hygieniků vyhnout citliví jedinci, u kterých může způsobit zdravotní problémy. Po pobytu ve vodě by se lidé měli osprchovat.
Ve Džbánu voda nevyhovuje hygienickým požadavkům zhruba tři týdny. Podle hygieniků se tam i vlivem teplého počasí přemnožily sinice a chlorofyl. Sinice obsahují látky, které mohou vyvolat vážné alergické reakce, varují odborníci. Produkují také toxiny schopné způsobit i trvalé poškození jater. Zákaz koupání platil na koupališti ze stejného důvodu i loni.