Článek
Doposud si ji mohli lidé nechat expresně vyrobit pouze ve Škodově paláci v Jungmannově ulici v zákaznickém centru PID Lítačky. Cena je také 200 korun. Lítačku spravuje městská firma Operátor ICT (OICT).
„Hlavním cílem projektu bylo zvýšit komfort cestujících, kteří potřebují vystavit novou kartu Lítačka,“ uvedl předseda představenstva OICT Jan Znamenáček. Cestující si tak nyní mohou nechat expresně vystavit kartu Lítačka na celkem osmi místech, kromě zákaznického centra PID Lítačky je to nově centrální dispečink DPP v Praze 2, infocentrum DPP Anděl, Hradčanská, Můstek a Nádraží Veleslavín ve vestibulech metra a prodejní místo DPP Letňany a Roztyly.
Lidé si tam mohou nechat udělat první kartu Lítačka, ale také vyrobit novou při ztrátě původní, reklamovat nefunkční kartu či vyhledat pomoc při přesunu kuponů. O vydání PID Lítačky je možné požádat také online na webu pidlitacka.cz a nechat si ji do 30 dnů doručit na některé z prodejních míst.
„Milníkem, ke kterému se snažíme především směřovat, je, aby cestující využívali k nákupu jízdného aplikaci PID Lítačka co nejvíce a jako nejpřívětivější možnost,“ uvedl pražský radní Daniel Mazur (Piráti). „Mezistupněm k dosažení tohoto ideálního výsledku je samozřejmě rozšiřování prodejních míst, kde je možné si nechat zřídit plastovou kartičku,“ dodal. Řekl, že město plánuje kromě rozvoje sítě prodejních míst i nadále rozvíjet další funkce přímo v aplikaci PID Lítačka a brzy spustí například takzvaný intermodální plánovač tras, tedy aplikaci, v níž si lidé budou moci vyhledat trasu, která kombinuje způsoby dopravy.
Předseda představenstva a generální ředitel DPP Petr Witowski uvedl, že cílem DPP je posilovat online prodejní kanály a využívat moderní technologie, zároveň je však třeba usnadňovat používání MHD všem skupinám bez ohledu na jejich IT gramotnost. „Protože jen díky tomu můžeme získávat další věrné zákazníky a snižovat počet takzvaných černých pasažérů,“ dodal.
Expresní vystavení karty Lítačka mimo Prahu mohou cestující využít také na vlakových nádražích na prodejních přepážkách Českých drah v Benešově, Berouně, Čáslavi, Kolíně, Kralupech nad Vltavou, Lysé nad Labem, Nymburku, Rakovníku a Vlašimi či na autobusovém nádraží v Příbrami.