Článek
I když vozidlo je schopné jet samo, v kabině je z důvodu bezpečnosti přítomen řidič, který ho může ovládat tabletem.
Mluvčí Výstaviště Linda Antony uvedla, že pro jízdu je nutné si předem rezervovat termín na webu. V důsledku rekonstrukcí a akcí na Výstavišti je trasa naprogramována jen ve spodní části areálu. Vstupné je 100 korun pro rodinu, 50 korun pro jednotlivce nad 15 let a 20 korun pro děti od šesti do 15 let. Senioři, handicapovaní a děti do šesti let mají jízdu zdarma. Minibus jezdí denně od 15:00 do 20:00 ve čtvrthodinových intervalech.
Elektřinou poháněné vozidlo jezdí podle předem zadané trasy a s pomocí radaru a tzv. lidaru, tedy detekce předmětů s využitím laseru, identifikuje případné překážky. Před těmi buď zastaví, nebo je objede. Podle Toufika Dallala, ředitele akceleračních programů PowerHUB, již podobná vozítka mohou i do běžného provozu za předpokladu, že je monitoruje člověk, a to buď přímo v kabině, nebo na dálku s pomocí kamer.
Omezení podle něj platí pro rychlost, na Výstavišti vozidlo jezdí nejvyšší rychlostí kolem 20 kilometrů za hodinu, maximální je zhruba 30 kilometrů v hodině. Cena minibusu pro osm lidí je podle Dallala asi šest milionů korun, což je dáno tím, že se jedná o malosériovou výrobu.
PowerHUB jedná o testování vozidel v jiných areálech i o jejich případnému nasazení v pražské MHD. Autonomní minibusy se podle Dallala hodí k dopravě v rozlehlejších areálech, ale i v historických centrech měst například v nočních hodinách. Nevýhodou je fakt, že v místě pohybu vozidla nesmí být příliš lidí, protože stroj je v opačném případě stále detekuje, což významně narušuje plynulost jízdy.