Článek
Investorem stavby bylo město Brno, které dalo 117,5 milionu korun. Dalších 8,5 milionu na vnitřní vybavení poskytla městská část Brno-střed, která bude provozovatelem wellness centra. V místě byla přízemní budova z počátku 70. let 20. století, která z technického hlediska dlouhodobě nevyhovovala.
Wellness nabídne návštěvníkům sedm saun. Z toho pět bude finského typu, a to finská, solná, ceremoniální, dvě střešní s výhledem na město. Chybět nebude ani nízkoteplotní aromasauna a parní turecká lázeň. Vodní část představuje i vnitřní a venkovní vířivka, Kneippův chodník a ochlazovací bazén. Součástí provozu je i odpočinková zóna s mechovou stěnou a krbem. Venku je střešní terasa s relaxační plochou a lehátky.
Prostory wellness centra budou přístupné přes hlavní vstup s hygienickým zázemím umístěným do podzemního traktu kryté bazénové haly. Prostory jsou členěné na společenskou, klidovou, vodní a saunovou část. V plánu je také prostor pro masáže.
Podle primátorky Markéty Vaňkové (ODS) se o vybudování wellness na Kraví hoře uvažovalo asi deset let. Městská část Brno-střed měla připravenou projektovou dokumentaci, proto se podle starosty Vojtěcha Mencla (ODS) podařilo celý záměr uskutečnit za 21 měsíců.