Článek
Možná si to někteří ani neuvědomujeme, ale prožíváme skutečně přelomové dny. Byla to konkrétně sobota, kdy jsme se probudili do světa, který už není jako dřív. Petr Fiala totiž vyrovnal rekord Václava Klause v počtu dní, kdy stál v čele ODS. A každým dnem je lepší a lepší.
Václav Klaus na tuto Fialovu dominanci zareagoval nečekaně: předvedl skvělou hereckou etudu, kterou má nacvičenou každý umělec nominovaný na Oscara pro případ, že nevyhraje, ale protože na něj míří kamery, musí kolegovi zatleskat a ještě se u toho tvářit, ze mu to za jeho bravurní výkon samozřejmě po právu náleží. Patrně se učil od nejlepších - takový Richard Burton se sedmi nominacemi a sedmi „nevýhrami“ to měl v malíku.
Klausovi by se tahle hraná velkorysost možná mohla hodit v budoucnu, protože po prohře v kategorii „počet dní jednoho muže ve funkci předsedy strany“ je tu další rekord, kde je v ohrožení. A to „počet dní jednoho muže ve funkci předsedy vlády“. Kdyby to náhodou Fiala vyhrál a jeho vláda by se nějaký rok a půl nerozpadla, putovala by korunka superpremiéra do jeho rukou. Situaci ovšem neřeší ani varianta, že vyhraje Andrej Babiš - i tam jsou s největší pravděpodobností Klausovy dny v ohrožení.
Jaký má otec privatizace plán na to, aby si svůj rekord zachoval? Ve které kategorii ho Fiala ještě porazil a v čem je lepší Havel? Proč si Petr Fiala myslí, že z nejhoršího jsme uvnitř? O co všechno se tu před volbami hraje, ví Jindřich Šídlo a v dnešní epizodě Šťastného pondělí se o to s vámi rád podělí.