Článek
„Člověk v tísni mi poté zaplatil jen letenku – ubytování, očkování a další věci jsem si hradila sama. A upřímně, byla to zkušenost k nezaplacení,“ řekla jedna z nejvlivnějších žen českého internetu se stovkami tisíc followerů a fanoušků Nikola Čechová o spolupráci s Člověkem v tísni v nedávném rozhovoru pro Respekt.
Zambie patří k nejméně rozvinutým státům světa. Zároveň se řadí mezi země s nejvyšší chronickou chudobou na světě a nejvyššími rozdíly mezi bohatým a chudým obyvatelstvem. Silný ekonomický růst, který byl dán vysokou produkcí mědi, se v posledních letech zásadně zpomalil. Kromě toho se tato země potýká s vysokou mírou nezaměstnanosti, extrémně vysokou mírou podvýživy, špatnou infrastrukturou a nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil.
Uz dneska 👌 nase superTereza a dva nejlepsi cesti influenceri V centru na @Seznam_Zpravy
— Adriana Černá (@AdrianaCerna) December 19, 2018
Z tohohle mam velkou radost pic.twitter.com/gb9tLl3leU
Člověk v tísni je nevládní nezisková organizace vycházející z myšlenek humanismu, svobody, rovnosti a solidarity. Lidskou důstojnost a svobodu považuje za základní hodnoty. Společnost vznikla v roce 1992 v okruhu válečných zpravodajů a novinářů, kterým už nestačilo jen přivážet ze zahraničních cest informace o probíhajících válkách a začali do oblastí konfliktů vyvážet pomoc. Postupně se etablovala jako profesionální humanitární organizace s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat respektování lidských práv ve světě.
Jak pomáhá Člověk v tísni v zahraničí? Jsou Češi dostatečně štědří dárci? Zažívají neziskové organizace složité časy? Podívejte se na rozhovor v úvodním videu.
Sledujte nás na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.