Hlavní obsah

Počkejte, až vám zakážou sex v neděli! Nejlepší výroky zesnulého kuřáka Kubery

Foto: Profimedia.cz

Jaroslav Kubera náhle zemřel v neděli v nemocnici v Ústí nad Labem.

Projděte si výroky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery, o kterém i politologové diplomaticky říkají, že se nebál hovořit rázně a upřímně. Dlouholetý senátor Jaroslav Kubera proslul zejména tvrdou obhajobou kuřáků.

Článek

Neznám kuřáka, který by vykouřil 10 cigaret a pak zmlátil manželku a děti, což alkoholik dělá téměř denně a nikomu to nevadí. Nikdo nehoruje za zákaz reklamy „I muži mají své dny“.

Jaroslav Kubera takto horoval v roce 2002 proti zákazu reklamy na tabákové výrobky.

Pokud někdo prohlásí, že kouření je droga, pak je stát největším dealerem drog v této zemi v hodnotě nějakých 90 miliard korun. Tak ať to úplně zakáže. Jenže stát to nemůže zakázat, protože by zkrachoval.

Jaroslav Kubera v roce 2008 vystupoval proti zákonu o zákazu kouření na veřejných místech.

I pití kávy, které tady vypijeme za dobu zasedání velké množství, pokud by se nekombinovalo s cigaretou, je velmi nebezpečné. Právě kombinace kávy s cigaretou způsobuje to, že cigareta vám cévy stahuje, káva roztahuje, takže neustále vibrují a tím se udržují v kondici.

V roce 2005 glosoval Jaroslav Kubera ratifikaci mezinárodní smlouvy o kontrole tabáku.

(další výroky najdete pod fotogalerií)

Kouř jde vždycky špatným směrem

„Víte, co je zvláštní? Že ať si sednete, jak si sednete, kouř jde vždycky na toho, komu to vadí, je to stejné jako u táboráku. Přesednete si, a vítr se otočí. Vědci by to měli vysvětlit.“

Další z bonmotů Jaroslava Kubery ke kouření, tentokrát z roku 2013.

„Ve jménu dobra bylo pácháno mnohé. Možná že bychom se mohli časem vrátit i k pálení čarodějnic nebo knih, ale to bychom nejdříve museli zrušit zákon na ochranu ovzduší, který naštěstí tomuto brání. Já bych připomněl, že jestliže tady pan poslanec Janeček tvrdí, že zemře 20 tisíc lidí v důsledku kouření, tak také 20 tisíc dětí se nenarodí v České republice proto, že všude u dálnic máte intenzivní reklamu na prezervativy a tato reklama způsobuje, že se nenarodí 20 tisíc dětí, které by potom ta zakázaná reklama nemohla ohrožovat.“

V roce 2003 znovu glosoval protikuřácké tažení.

A na vás taky dojde!

„A na vás taky dojde! Už se připravuje směrnice o průměrné váze Evropana a každý, kdo bude nad ní, tak bude platit daň z váhy! A uvidíme potom, jak ti propagátoři omezování se budou tvářit, až vám zakážou pivo, bůčky a všechny tyto požitky. A vrcholem bude zákaz sexu v neděli, protože je jasně prokázané, že v pondělí lidé, kteří užívají sexu v neděli, nepodávají vůbec žádný pracovní výkon – a to je, prosím, úřední den! Jak k tomu přijdou klienti, kteří přijdou na úřad a něco na úřadě chtějí?“

Citát z roku 2009, opět v rámci legislativního procesu postihujícího kouření.

„Dneska nám zakážou kouření a zítra někdo přijde s tím, že vypít deset piv denně je nesmysl. Nebo proč vlastně souložit, když to není za účelem zplození potomka. Teď se tomu smějeme, ale jenom do chvíle, než se z toho zrodí nový totalitní režim.“

A rok 2007 a další obhajoba kouření z úst Jaroslava Kubery.

„Já jsem romskou otázku už vyřešil. Já už žádného Roma neznám. Pro mě Rom je nepoznatelný, protože má v občance napsáno ‚národnost česká‘. Oni pak za mnou přijdou a říkají: ‚Vy nevidíte, že jsem černý?‘ Odpovím, že nevidím. Pro mě to je normální občan, co má svá práva a povinnosti.“

Svérázně přistupoval i k romské otázce v témže rozhovoru pro Aha! v roce 2007.

„Nejlepší rada je, aby si našla jiného manžela. Některé to tak dělají. A je to nejlepší řešení, protože všechny ženy jsou krásné, tudíž není problém zase založit úplnou rodinu.“

V roce 2006 takto radil Jaroslav Kubera matkám, kterým exmanželé přestali platit výživné.

„Pokud jde o jednání se zaměstnancem, které bude oprávněně vnímáno jako nevítané, takové je skoro každé jednání. Když normálně mluvím, tak řvu, když řvu, není to k vydržení. Zaměstnanci se oprávněně cítí mým řvaním poškozeni a tvrdí, že vytvářím nepřátelské, ponižující nebo zneklidňující prostředí na pracovišti, ale nic se neděje, protože jsou na to za ta léta zvyklí a vědí, že to o ničem není, že je ve skutečnosti chválím.“

Svérázný přístup projevil i v roce 2003 při projednávání zákona o sexuálním obtěžování na pracovišti.

Doporučované