Článek
K nedělnímu dni je podle specializovaného webu Johnse Hopkinse na celém světě 311 988 potvrzených případů a 13 407 úmrtí. Z nemoci COVID-19 se zatím uzdravilo 93 790 lidí. Dvě třetiny hlášených nakažených připadají na šest zemí: Čínu, Itálii, Španělsko, Spojené státy, Německo a Írán.
V Itálii, kde se nedaří zastavit šíření koronaviru, se musí do 3. dubna pozastavit veškerá postradatelná výroba, v chodu zůstanou jen provozy zásobující supermarkety a lékárny, fungovat budou také banky a pošta. V sobotu pozdě večer to podle agentury Reuters oznámil italský premiér Giuseppe Conte. „Je to nejvážnější krize v naší poválečné historii,“ řekl Conte v prohlášení, které zveřejnil na Facebooku.
V Itálii v sobotu padl další smutný rekord, kdy za jediný den se počet mrtvých s nákazou koronavirem zvýšil o 793. Koronavirus se rychle šíří i v USA. Podle posledních údajů je ve Spojených státech 26 747 potvrzených případů a na nemoc COVID-19 podlehlo 340 lidí. Americký viceprezident Mike Pence v sobotu podstoupil test, který u něj a ani jeho manželky Karen nákazu koronavirem nepotvrdil.
Pevninská Čína, ve které původně epidemie vypukla, za sobotu zaznamenala 46 nových případů koronaviru, 45 z nich se týká osob, které do země přicestovaly. Počet obětí nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, za vzrostl na 3 265. Celkem se v pevninské Číně koronavirus od konce loňského roku potvrdil u 81 394 lidí. Z nemoci se zde dosud vyléčilo 72 361 lidí a ve vážném stavu zůstává 1845 pacientů.