Článek
Někteří ze zadržených mezitím přistoupili na dohodu a odevzdali část svého majetku, další ale čeká soud. Ve vazbě skončilo při protikorupčních čistkách na 200 princů, bohatých podnikatelů či dalších prominentů. Zadržený Valíd bin Talál je jeden z nejbohatších lidí na světě. Za jeho propuštění úřady požadují kauci přesahující 130 miliard korun. Bin Találův majetek se podle odhadů blíží 19 miliardám dolarů.
Jeho šestaosmdesátiletý otec Talál bin Abdalazíz s tažením proti korupci nesouhlasí a od listopadu drží hladovku. Ve vazbě skončil nejen jeho syn Valíd, ale i další dva potomci. Princ Talál bin Abdalazíz, který je nevlastním bratrem krále Salmána, zhubl za měsíc o deset kilogramů. K jeho lůžku chodí mnozí členové královského klanu.
Koncem listopadu přišel také král Salmán, aby vyjádřil soustrast za zemřelou sestru obou mužů Madáví. Talál podle palácových zdrojů tuto příležitost ale nevyužil k prosbě o propuštění svých synů.
Princ Talál je znám svými liberálními postoji. V říjnu řekl přátelům, že je správné protestovat „civilním” způsobem s cílem upozornit na tyranii, kterou zavádí pod záminkou protikorupčních opatření korunní princ. Talál byl v minulosti ministrem financí a v 60. letech vedl skupinu princů, která prosazovala ukončení režimu absolutní monarchie, s čímž zbytek královské rodiny nesouhlasil. Talál pak musel odjet do exilu do Káhiry a pobýval tam, dokud se jeho matce nepodařilo dosáhnout usmíření.
Princ je také pro posílení práv žen a stále je pro zavedení konstituční monarchie a oddělení výkonné, legislativní a soudní moci.