Článek
Pod vznikem klubu jsou podepsáni zástupci divadla, studenti Katedry divadelních a filmových studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého i další významné olomoucké kulturní instituce. Členům klubu chtějí nabídnout zažít divadlo jiným způsobem či možnost setkat se s tvůrci inscenací a poznat divadelní zákulisí.
Soutěž pro studenty o podobu loga vznikajícího klubu vypsalo Moravské divadlo Olomouc v dubnu, ze 14 došlých návrhů nakonec klubová rada vybrala ten od studentky Vysoké školy ekonomické v Praze Anny Vybíralové, vítěznému logu dominuje vedle názvu Arter kresba lidského oka. „Jak už jeho název napovídá, Klub mladého diváka Arter Olomouc je zaměřený především na mladé publikum, proto jsme i o podobě loga nechali rozhodnout studenty. Jsme rádi za zájem o soutěž a doufáme, že nové logo i klub samotný se budou mladému publiku líbit,“ uvedl ředitel divadla David Gerneš.
Klub, jehož název Arter vznikl spojením anglických slov art (umění) a theatre (divadlo), chce svým členům zpřístupnit vybraný program olomouckých divadel za zvýhodněné vstupné. Prostřednictvím návštěv představení, dramaturgických úvodů, rozhovorů s tvůrci, workshopů, prohlídek zákulisí a diskusí vytvoří otevřený prostor pro společná setkání s kulturou.
K iniciativě Moravského divadla a studentů Katedry divadelních a filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Palackého se přidaly i další významné olomoucké kulturní instituce - Divadlo Tramtarie, Divadlo na Šantovce, Divadlo na cucky, Kabaret Nabalkoně, Moravská filharmonie Olomouc či Muzeum umění Olomouc. Tvůrci myšlenky se inspirovali podobnými kluby i v ostatních tuzemských městech. Nový klub začne fungovat od sezony 2021/2022.