V Národním muzeu probíhá výstava unikátních poštovních známek nesmírné ceny. Pamatujete ale, jak vypadaly známky, které si za totality vkládali do speciálních alb malí filatelisté?
Článek
Malý kousek papíru přilepený na obálku dokáže pobláznit nejednoho sběratele. Poštovní známky patří už desítky let k nejvýnosnějším alternativním investicím nejenom v době finanční krize.
Jedna z nejdražších známek světa je nyní k vidění na pražské výstavě s názvem Poklady světové filatelie, kterou pořádá Národní muzeum a Prestige Philately Club Prague ve spolupráci s nejstarším filatelistickým klubem, rakouskou Vindobonou. Jde o Červený mauricius, nejznámější koloniální známku z roku 1847.
Podívejte se, jaké poštovní známky se před sametovou revolucí tvořily třeba u nás. Sice nemají sběratelskou hodnotu jako Červený mauricius, ale bezpochyby mají své estetické kvality.
Vůbec první československá poštovní známka byla vydána 18. prosince 1918 a její návrh s dominantou Hradčan zpracoval slavný secesní malíř Alfons Mucha. Téhož roku se poštovní známka definitivně ustálila jako hlavní zpoplatnění poštovních služeb na území mladé republiky.