Článek
Jde o projekt absolventů zlínské univerzity, kteří chtějí připomenout památku padlých na konci druhé světové války. Akce se koná druhým rokem.
Autoři projektu nazvaného „Srdce v rozhlasech“ zaznamenali tlukot srdce pamětníků událostí z konce druhé světové války. Pasekářské osady roztroušené po Vizovických vrších se na přelomu let 1944 a 1945 staly útočištěm pro členy partyzánského hnutí, nacisté osady v dubnu a květnu před 75 lety vypálili.
Pasekáři poskytovali partyzánům jídlo, základní ošetření, přístřeší, někteří jim také pomáhali při akcích. Kvůli zrádcům a konfidentům v jejich řadách se o tom dozvědělo gestapo. Nacisté se osadníkům krutě pomstili, když 19. dubna 1945 na Ploštině zastřelili či zahnali do plamenů 24 lidí. Podobný osud potkal o čtyři dny později Prlov, kde bylo upáleno 15 lidí a tři byli oběšeni. Vypálení osady Vařákovy paseky nad Lačnovem bylo v noci z 2. na 3. května 1945 poslední nacistickou trestnou akcí v předvečer osvobození území Valašska. Vyžádala si čtyři životy. Na začátku dubna nacisté také postříleli rodinu mlynáře Juříčka v Leskovci, která poskytovala v mlýně tajné útočiště raněným partyzánům.