Článek
„Snažím se říkat našim lidem, že musí vystupovat vůči prezidentovi neutrálně, i když s řadou jeho postupů nesouhlasím,“ říká Petr Dvořák, co dělá pro to, aby se urovnaly napjaté vztahy mezi Českou televizí a hlavou státu. Zeman totiž odmítá už několik let jakákoliv pozvání od veřejnoprávní televize a raději prezentuje své názory v komerční televizi Barrandov.
„Popelníček, pane řediteli!“
Přitom po jeho zvolení v lednu 2013 mu v kuloárech Kavčích hor ochotně podali „popelníček“ i v místě, kde je zákaz kouření. „Jirka Bartoška má u nás tuto výsadu taky,“ říká k tomu dnes ředitel Dvořák.
V rozhovoru mluví také o tom, jak se připravuje na zásadní střet o existenci veřejnoprávní televize, kterou vedle Zemana zpochybňuje i pravděpodobný vítěz parlamentních voleb, šéf hnutí ANO, Andrej Babiš. Dvořák říká, že kdyby se měly do zákona dostat zásadní úpravy fungování televize, on už by u toho asi nebyl: „To už by byla jiná televize a je otázka, jestli bych s ní chtěl mít co do činění.“
„Novinky v programu nastartujeme do roka“
Petr Dvořák přesně před měsícem obhájil ve výběrovém řízení svůj post na dalších šest let s projektem plným velkých plánů. Počítá mimo jiné se zásadní modernizací Kavčích hor, technologickým rozvojem vysílání, budováním nových regionálních studií a výrobou nových televizních formátů.
V rozhovoru ve videu umístěném nahoře v tomto textu najdete i jeho odpovědi na otázky, jak dlouho a za jakých podmínek ještě udrží koncesionářských poplatek ve výši 135 korun měsíčně, proč na obrazovkách přes veškerou kritiku drží estrádní diskusi Máte slovo („Popravdě řečeno, naši zpravodajci dostali zadání, ať přijdou s něčím novým.“) a jak by si představoval podobu České sody, legendárního satirického pořadu 90. let, který si střílel ze všeho a ze všech a který chce Dvořák znovu přivést na obrazovky.