Článek
U pacienta byla nákaza koronavirem potvrzená 24. ledna. Na běžnou léčbu ale nereagoval. Po testech vzorku jeho mozkomíšního moku, které byly na přítomnost koronaviru pozitivní, lékaři pacientovi nasadili léčbu na virovou encefalitidu. Z nemocnice byl pacient propuštěn 25. února.
V pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, ve středu počet nově nakažených vzrostl o něco výrazněji než za úterý, kdy bylo ohlášeno 119 případů. Naopak počet obětí byl ve středu ve srovnání s úterními 38 nižší.
Všechny oběti zaznamenané ve středu jsou z provincie Chu-pej, která je považována za ohnisko nákazy. Přímo z provinčního hlavního města Wu-chan je hlášeno za středu 23 mrtvých. Dosud v Chu-peji nákaze podlehlo 2902 lidí. Ze 139 středečních případů infekce jich na tuto provincii připadá 134.
V Jižní Koreji v posledních dnech přibývá případů rychleji než v Číně, odkud se virus začal původně šířit. Naprostá většina nakažených je z města Tegu a okolí. Jihokorejský prezident Mun Če-in vyhlásil rychle se šířící nákaze válku.
Sněmovna reprezentantů Spojených států schválila mimořádný finanční balíček v hodnotě 8,3 miliardy dolarů (188,6 miliardy korun) na boj s epidemií. Koronaviru v USA ve středu podlehl první člověk mimo stát Washington. Celkem deset infikovaných ohlásila také velkoměsta Los Angeles a New York. Spojené státy tak evidují již 11 obětí koronaviru a téměř 150 nakažených.