Článek
Podrobná mapa všech volebních okrsků ČR je vystínovaná vždy podle vítězné strany v daném okrsku. Kliknutím na vybranou lokalitu se zobrazí detaily: vítězná strana a přehled výsledků prvních deseti stran.
A kde přesně se dařilo jednotlivým stranám? Mapy ukazují, ve kterých oblastech byly kandidující strany úspěšné. Čím sytější odstín, tím silnější podpora voličů.
Spolu
ODS a TOP 09 mají tradičně vyšší podporu v Praze a okolí a obecně ve městech. Na Moravě a v části východních Čech se zase těší poměrně stabilní podpoře KDU-ČSL.
Horské obce v Krkonoších nebo na Šumavě jsou sice na mapě barevně výraznější, ale to je hlavně tím, že mají velkou rozlohu a že jejich výsledky mohou snadno ovlivnit lidé volící na volební průkazy.
ANO
V podstatě geografický opak Spolu. Dále od Prahy, spíše venkov. Silný Moravskoslezský kraj a severozápadní Čechy (v Ústeckém kraji podpořeno efektem Andreje Babiše, který zde kandidoval).
Piráti a STAN
Piráti a STAN byli výrazně silnější v Praze, středních Čechách a na severu Čech v Libereckém kraji, kde má hnutí STAN (resp. Starostové pro Liberecký kraj) dobré výsledky již tradičně. Jde zároveň o tři kraje, které právě Piráti nebo STAN vedou. Stejně jako v minulých volbách je v okolí Kolína vidět pozitivní vliv předsedy STAN Víta Rakušana.
SPD
Severozápadní Čechy, Bruntálsko, periferie. Dlouhodobě strukturálně zanedbané regiony volí SPD ve zvýšené míře. Jinými slovy: kde se lidem méně daří, chtějí Andreje Babiše nebo Tomia Okamuru.
Přísaha
Pohořelice a okolí: tady je Šlachtovo. Lídr hnutí Přísaha Robert Šlachta a druhý na jeho jihomoravské kandidátce Miloš Rouzek jsou oba z Pohořelic. V malé oblasti kousek od přehrady Nové Mlýny dokázala Přísaha celkově zvítězit i nad Spolu nebo Andrejem Babišem.
ČSSD
Vysočina a další menší ostrůvky vyšší podpory nestačily na to, aby se sociální demokraté celostátně dostali přes 5 procent.