Článek
Uherské Hradiště uspělo mimo jiné díky nejvyššímu podílu malých a středních firem v kraji, regionálnímu prvenství v bytové výstavbě a vysoce nadprůměrnému počtu studentů a učňů v odborném vzdělávání. Radnice velmi dobře obstála v části výzkumu, která se věnuje přístupu veřejné správy, a to jak kvalitními výsledky v testu elektronické komunikace, tak například v podpoře webových stránek .
Loni skončilo Uherské Hradiště ve výzkumu třetí. „Zlepšení v letošním roce je pro mě signálem, že prací, kterou se snažíme vytvářet podmínky, aby se ve městě dobře žilo, se dotýkáme i podnikatelského sektoru. Vnímám ocenění tak, že lidem se v Uherském Hradišti nejenom dobře žije, ale i dobře podniká. V letošním roce intenzivně pracujeme na tom, abychom spustili coworkingové centrum, místo, kde se lidé budou moci setkávat a sdílet prostor. Bude to velmi vhodné a výhodné pro začínající podnikatele, pro ty, kteří se chtějí nejprve pokoušet podnikat, a až potom mít zásadní náklady spočívající v pronájmech a tak dále,“ uvedl starosta města Stanislav Blaha (ODS).
Krajské výsledky srovnávacího výzkumu, který hodnotí podnikatelské prostředí, organizátoři vyhlásili ve středu ve zlínském kongresovém centru. V předchozím ročníku uspěl Zlín.
Analytická agentura Datank hodnotí ve výzkumu všechny obce s rozšířenou působností v České republice a také 22 pražských městských částí. Hodnocení se dělí do dvou kategorií, a to podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.
Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotil podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice 12. rokem. Loni byl v kraji Městem pro byznys Zlín, druhý skončil Rožnov pod Radhoštěm a třetí Uherské Hradiště.