Článek
Ve stovkách z nich dnes funguje speciální ochrana žáků, na které se podílejí i Češi. Při nebezpečí nebo útoku chytré interkomy reagují na hluk nebo střelbu, dokážou poslat varovné sms zprávy a nebo uzavřít část školy a izolovat útočníka.
Bezpečnost a automatizace v domácnosti jsou momentálně hlavními tahouny trhu s chytrými interkomy. Ten roste každoročně víc než dvacetiprocentním tempem, stále je ale v menšině proti prodejům klasických zvonků.
Chytré zvonky jsou přímo napojené na mobilní telefony. „Lidé chtějí mít všechno na ovládání z mobilu, nechtějí zbytečně vstávat ke dveřím,” vysvětlil Michal Kratochvíl. „Moderní interkomy doručí hlas i video na mobilní telefon, víte, kdo vám stojí u dveří ještě předtím, než hovor vůbec přijmete.” Nová technologie ale umožní i naopak předstírat, že někdo doma je, nebo zašle do e-mailu fotky lidí, kteří se pohybují před vchodem.
Trh s IP interkomy, tedy chytrými domovními zvonky, proto roste i u veřejných budov. 2N Telekomunikace je dodává do úřadů nebo nemocnic.
V Budapešti uvedli do provozu systém SOS pointů v ulicích. Slouží lidem v nouzi, po zmáčknutí se dovolají na policii nebo kontaktní centrum.
Prioritou jsou momentálně trhy v USA a západní Evropě, naopak na asijské zákazníky příliš necílí. Proč? Jak se firma brání proti kopírování? A čím odrazuje zloděje od svého domu přímo generální ředitel? Dozvíte se v úvodním videu.
Ekonomický Magazín Byznys vysílá Televize Seznam od pondělí do čtvrtka v 15 hodin, v reprízách pak v pátek a o víkendu odpoledne.