Článek
Na bruselském centrálním nádraží se dnes večer údajně jedna osoba pokusila o atentát. Belgická policie v krátké době oznámila, že „incident" má pod kontrolou. Podle webových stránek deníku La Libre Belgique byl člověk se sebevražednou vestou s trhavinou vážně zraněn a zneškodněn, prokuratura následně potvrdila, že byl zabit. Nikdo další zraněn nebyl.
„Na centrálním nádraží se odehrál incident. Byla tam exploze kolem jedné osoby. Ta osoba byla zneškodněna vojáky, kteří byli na místě," citovala agentura Reuters mluvčího policie. „V tuto chvíli je policie ve velkém počtu na nádraží a všechno je pod kontrolou," dodal.
Bulvární list Het Laatste Nieuws s odvoláním na očitého svědka události napsal, že jistý muž volal arabsky Alláhu akbar (Bůh je veliký) a poté se ozvala menší exploze. Na místo se prý seběhli vojáci, již viděli trčet dráty z oblečení muže, kterého postřelili.
Provoz na nádraží byl zastaven, prostor evakuován a okolí policie uzavřela. Mluvčí hasičů Pierre Meys potvrdil, že na nádraží se odehrál jistý druh exploze a že na místě jsou také hasiči.
Výbušné zařízení chtěl podezřelý spustit ve chvíli, kdy vzbudil pozornost ozbrojené hlídky, informoval La Libre Belgique.
Vyklizeno bylo „během několika sekund" také nedaleké bruselské náměstí Grand Place a zastaven byl provoz dvou linek metra.
V Belgii platí zvýšená bdělost bezpečnostních složek od loňského března, kdy sebevražední útočníci zabili 32 lidí v bruselském metru a na letišti.