Článek
Informoval o tom ČTK starosta sedmého obvodu Rolando Arias (Naše Radčice). Stavbu financoval obvod, z městského Fondu životního prostředí dostal dotaci 200.000 korun.
„Aktuálně zde bude prostor na separované odpady, tedy plast, sklo, papír, kov, elektroodpady, dále kontejner na bioodpad a spalitelné odpady a nově i kontejner na suť z nepodnikatelské činnosti,“ uvedl Arias. Sběrné místo o celkové ploše 225 metrů čtverečních bude podle něj později napojeno na datovou infrastrukturu a obvod bude usilovat o možnost dalšího rozšíření sběru odpadů.
Sedmý městský obvod, ve kterém žije kolem 1300 ze 175.000 obyvatel Plzně, na stavbě sběrného dvora spolupracoval s městskou firmou Čistá Plzeň, jež má na starost systém nakládání s odpady ve městě. Čistá Plzeň bude také sběrné místo provozovat. V Plzni jsou nyní čtyři velké sběrné dvory, pátý, který má být největší v kraji, se za 30 milionů korun staví ve čtvrti Slovany. Kromě toho je ve městě šest sběrných míst, která jsou v okrajových částech. „Kromě Radčic tedy také v Křimicích, Malesicích, Liticích, Radobyčicích a ve Lhotě,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář (ODS).