Článek
Původně soud vrátil případ policii k došetření, žalobkyně však uspěla se stížností, uvedla dnes Česká televize . Muži podle předchozích vyjádření policie šéfa komory hrubě uráželi v souvislosti s jeho podporou přísných opatření proti šíření koronaviru nebo povinného očkování některých skupin lidí proti covidu-19. Tušl v minulosti obvinění odmítl.
Tušl, kterého některá média označují za známou postavu tuzemské dezinformační scény, podle kriminalistů Kubka pronásledoval a omezoval v běžném způsobu života. Jedním z motivů jeho jednání bylo podle policistů získávání finančních darů od podporovatelů. Tušl už dříve odmítl obvinění, že lékaře pronásledoval. Tvrdil, že mu jen chtěl klást otázky například o povinném očkování proti covidu-19.
Tušl natáčel videa, ve kterých nadával zdravotníkům v očkovacích centrech nebo pronásledoval u jejich bytů Kubka či imunologa Václava Hořejšího. Videa pak zveřejňoval na internetu a od svých fanoušků a sledujících vybíral dary.
Na konci října kladenský soud Tušla spolu s dalším obžalovaným Tomášem Čermákem nepravomocně poslal za nenávistné výroky o Ukrajincích v nahrávce na sociálních sítích na deset a šest měsíců do vězení. Podle soudu se dopustili hanobení národa i podněcování k nenávisti.
Tušl se u soudu za vulgární výrazy ve videu omluvil. Dodal, že se cítí nevinen, forma videa byla ale nevhodná. Čermák, který byl v minulosti obviněn také z podpory a propagace terorismu kvůli výzvě k útoku na poslance, u kladenského soudu řekl, že udělal chybu a též připustil nevhodnost projevu.