Článek
Petrof, největší evropský výrobce akustických klavírů a pianin, si aktuálně připomíná 80. výročí od dodání prvního nástroje do Číny. V roce 1940 prý byla expedice prvního nástroje do tak vzdálené země raritou.
Obchod s Čínou je podle zkušeností byznysmenů z Hradce Králové pro některé Evropany stále zahalen rouškou tajemství a řada evropských firem se vstupu na tento trh obává.
„Samozřejmě má každý trh svá specifika a ten čínský není výjimkou,“ vysvětluje Zuzana Ceralová Petrofová, zástupkyně páté generace rodu Petrofů. „Jsme na tomto trhu úspěšní zejména díky tomu, že respektujeme kulturní odlišnosti a dokážeme se přizpůsobit pravidlům hry, která v Číně fungují. Je to pro nás klíčový trh nejen z pohledu tržeb, ale upřímně jsme si ho i velmi oblíbili.“
Což Petrofová dokládá historkou z největšího světového hudebního festivalu Music China, který se koná každý rok v Šanghaji. „Hned na tom prvním se stal klavír Petrof středem pozornosti, když na něj prezident Miloš Zeman zahrál svou oblíbenou skladbu A Sentimental Journey pro samotného prezidenta Čínské lidové republiky Si Ťin-pchinga,“ uvedla dnes firma v tiskové zprávě.
„Bylo to velmi hezké zviditelnění naší značky,“ hodnotí Ceralová Petrofová. Petrof je podle ní největším exportérem akustických pian z Evropy do Číny.
„Během koronavirové krize byl zájem o klavíry oslaben, poslední týdny však ukazují, že si Číňané znovu našli cestu k evropské kvalitě. K nástrojům, které mohou ještě obohatit jejich dlouhodobý a úctyhodný kulturní rozvoj,“ hlásá tisková zpráva.