Článek
Vláda díky příznivé koronavirové situaci opět zpřístupňuje všechny své vily a paláce, Hrzánský palác mohli lidé navštívit už v pondělí 6. července. Další možnost k návštěvě bude mít veřejnost letos ještě 1. a 22. srpna a 17. listopadu při příležitosti oslavy Dne boje za svobodu a demokracii.
Hrzánský palác slouží jako náhradní sídlo vlády a premiéra a je spjat s významnými osobnostmi české historie, jako byli stavitel Petr Parléř či první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Palác je součástí řadové zástavby v Loretánské ulici. Budova získala jméno podle hraběte Sigismunda Valentina Hrzána z Harrasu, který ji získal počátkem 18. století. Po 2. světové válce byl palác upraven pro reprezentační účely ministerstva informací a osvěty, později předsednictva vlády.
Dny otevřených dveří historických objektů úřadu vlády se vracejí po pauze zaviněné epidemií koronaviru a budou se konat celé léto. Pravidelné sobotní exkurze pořádá vláda v Kramářově vile, Hrzánském paláci a Lichtenštejnském paláci, kde bude možné zhlédnout i výstavu protokolárních darů předsedy vlády. V září a v říjnu pak bude možné objekty navštívit první sobotu v měsíci a při státních svátcích. Dny otevřených dveří budou letos završeny 17. listopadu při příležitosti oslavy Dne boje za svobodu a demokracii.
V září bude zpřístupněno i hlavní sídlo Úřadu vlády Strakova akademie, mimo jiné při oslavě Dne české státnosti 28. září. Další objekt, Benešova vila v Sezimově Ústí, bude otevřena pro návštěvníky od 4. září do konce října vždy oba víkendové dny.