Článek

Fitness trenér Míra Hlaváč připravoval 24. dubna 2020 posilovnu v Haklových Dvorech u Českých Budějovic na otevření po ukončení opatření souvisejících s koronavirovou pandemií. Fitness, posilovny a relaxační centra se opět otevřou 27. dubna 2020.

V libereckém knihkupectví Fryč se 24. dubna 2020 připravovali na otevření, k pokladně instalovali ochranné plexisklo.

Vláda na základě vývoje pandemie koronaviru uspíšila harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven. Už od pondělí 27. dubna 2020 by se měly otevřít provozovny s plochou do 2500 metrů čtverečních s vlastním vchodem.

Tomáš Hruda, manažer Pemic Books, ukazuje dezinfekci a jednorázové rukavice u vchodu do Knihcentra - Domu knihy v Ostravě, které se připravovalo 24. dubna 2020 na znovuotevření. Během doby nuceného uzavření kvůli pandemii nového typu koronaviru sice knihkupectví výrazně narostl prodej přes internet, výpadek tržeb v kamenném obchodě to ale zdaleka nenahradí.

V povoleném počtu do deseti osob se sešli 24. dubna 2020 v dopoledních hodinách svatebčané na radnici v Litoměřicích. Svatby byly od poloviny března 2020 kvůli pandemii koronaviru zakázané, od 20. dubna 2020 mohou úřady opět oddávat.

Obřadní síň na radnici v Pardubicích se 24. dubna 2020 otevřela svatebčanům, kteří kvůli nouzovému stavu odložili svatbu. Všichni musí přijít v rouškách, jen snoubenci je mohou v době svatebního obřadu odložit. Rovněž oddávající musí mít roušky. Na snímku oddávající Jan Mazuch (vlevo) blahopřeje novomanželům.

Zaměstnankyně české outdoorové značky Hannah šije 24. dubna 2020 v Plzni roušky a tiskne na ně logo. Prodejny společnosti se připravují na znovuotevření, chybějící roušky si proto firma vyrábí pro své zaměstnance.

Muž prochází 24. dubna 2020 v Chomutově kolem obchodu s obuví. Den předtím vláda oznámila uvolnění opatření proti koronaviru a prodejny do 2500 metrů čtverečních mimo nákupní centra mohou 27. dubna otevřít.

Prodejna Planeo Elektro ve Vsetíně se připravuje na otevření. Už od pondělí 27. dubna 2020 by se měly otevřít provozovny s plochou do 2500 metrů čtverečních s vlastním vchodem.

Majitel chomutovského papírnictví Petr Vaněk vyznačuje 24. dubna 2020 izolepou zónu u pokladny poté, co vláda oznámila uvolnění opatření proti koronaviru a svůj obchod bude moct od 27. dubna otevřít.

Farář Miroslav Cúth s rouškou sloužil 24. dubna 2020 bohoslužbu v kostele sv. Cyrila a Metoděje v pražském Karlíně.

Po uvolnění mimořádných opatření zavedených vládou kvůli šíření nového typu koronaviru je nyní možné sloužit bohoslužby s účastí do 15 lidí a za zpřísněných hygienických pravidel.

Farář Vítězslav Řehulka (vlevo) z farnosti v Ostravě-Zábřehu a kněz Lukáš Dořičák 24. dubna 2020 v ostravském kostele sv. Ducha vyznačují páskou dvoumetrové vzdálenosti.

Dosud se věřící kvůli zamezení šíření koronavirové nákazy nemohli bohoslužeb přímo účastnit.

Lemuři patří podle zooložky Markéty Jariabkové (na snímku z 24. dubna 2020) ze zoo v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku patří ke zvířatům, která vítají pohyb návštěvníků. Zahrada v Hluboké ale neobnoví provoz po ukončení opatření souvisejících s koronavirovou pandemií hned v pondělí 27. dubna 2020, nestihne totiž do té doby připravit on-line prodej vstupenek.

Na Katedře historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se po zrušení některých omezení zavedených vládou kvůli pandemii koronaviru uskutečnily 24. dubna 2020 první státní závěrečné zkoušky. Na snímku je zprava člen zkušební komise a vedoucí katedry Antonín Kalous, Jan Stejskal ze sekce dějin středověku a Martin Elbel ze sekce dějin raného novověku.

Policisté kontrolují 24. dubna 2020 vozidlo projíždějící česko-německým hraničním přechodem Cínovec/Altenberg. Od stejného dne česká vláda povolila cestovat do zahraničí. Při návratu do vlasti se lidé musejí prokázat negativním testem na koronavirus nebo budou muset jít do dvoutýdenní karantény.